JAK PRZYRZĄDZIĆ DOMOWE KOSMETYKI NA BAZIE OLIWY Z OLIWEK?

Sporo już mówiliśmy o zaletach spożywania oliwy z oliwek, o jej zdrowotnych właściwościach. Zachęcaliśmy do dodawania jej do Waszych potraw. Oliwa z oliwek bez wątpienia jest doskonałym produktem który regularnie spożywany odwdzięczy nam się utrzymaniem nas w dobrej formie i zdrowiu. Jednak jak wiemy, nie jest ona stosowana wyłącznie w kuchni. Ma przecież szerokie zastosowanie w kosmetyce. Interoleo postanowił zebrać niektóre z domowych sposobów na dbanie i upiększanie naszej skóry i włosów przy pomocy oliwy z oliwek.

1. Maseczka na włosy

Nasze włosy zostaną nawilżone i odżywione, gdy przed ich umyciem wmasujemy w nie oliwę z oliwek (możemy ją podgrzać). Dla lepszego efektu możemy owinąć włosy folią aluminiową lub też ciepłym ręcznikiem i pozostawić na dłużej. Niektórzy taką maseczkę pozostawiają na całą noc i dopiero następnego dnia myją włosy. Przed myciem włosów można też przygotować kompres z oliwy z oliwek jajkiem oraz sokiem z wyciśniętej cytryny.

2. Do demakijażu

Gdy na koniec dnia chcesz zmyć makijaż i okazuje się, że skończyło Ci się mleczko do demakijażu, spróbuj nałożyć na twarz oliwę i zetrzyj makijaż wacikiem. Będziesz miała czystą cerę i przy okazji dobrze nawilżoną.

3. Oliwa z oliwek jako balsam

Oliwa z oliwek jest doskonała na suchą skórę. Czasami depilacja, czy też nadmiar słońca wysuszają naszą skórę. Smarowali się nią już starożytni Grecy przed zawodami sportowymi i po pobycie w łaźniach. Oliwa z oliwek świetnie natłuszcza i odżywia skórę. Możesz ja dodać do kremów lub też bezpośrednio nanieść na ciało i poczekać aż się wchłonie. Dodatkowo, do oliwy można dodać kilka kropli olejku eterycznego (lawenda czy eukaliptus) i użyć go do masażu, co zapewni nam doskonały relaks.

4. Maseczka na twarz

Możesz dodać kilka kropli oliwy z oliwek do maseczki którą już masz lub też przygotować własną, domową. Do żółtka dodaj dwie łyżki oliwy z oliwek i nanieś delikatnie na twarz i szyję, po 15-20 minutach zmyj letnią wodą. Doskonale odżywi naszą skórę maseczka z miodu (1 łyżeczka), śmietany (ok. 2 łyżeczek) oraz oliwy z oliwek (1 łyżeczka). Dalej procedura jest identyczna jak z poprzednią recepturą.

5. Peeling

Istnieje wiele sposobów na przygotowywanie domowych peelingów. Do oliwy z oliwek możemy dodać gruboziarnistą sól czy też cukier i tak przygotowany peeling użyć podczas kąpieli. Kolejnym sposobem, który jednocześnie pobudza krążenie jest peeling kawowy z oliwą z oliwek. Można do tego użyć fusów kawy, do których później należy dodać oliwę z oliwek, nanieść na ciało i spłukać pod prysznicem. Jest on również bardzo dobry w walce z cellulitem.

Źródło: Materiały prasowe

POWRÓT