Oliwa z oliwek – współczesny eliksir młodosci

W dzisiejszych czasach, żeby zachować młodość i witalność nie trzeba pić eliksiru wiecznej młodości, wystarczy wprowadzić do swojej diety produkty bogate w  antyoksydanty, między innymi oliwę z oliwek. Według przeprowadzonych badań najzdrowsza i najbardziej korzystna dla zdrowia jest oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia (extra virgin), ale nie wszyscy wiedzą dlaczego. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto używać oliwy z oliwek.

Obecnie, jak pokazują badania, wiele osób cierpi na zespół metaboliczny, którego efektami są wysokie ciśnienie tętniczne, niski poziom „dobrego cholesterolu”, wysoki poziom trójglicerydów oraz wysokie stężenie cukru we krwi. Aby tego uniknąć powinniśmy na stałe wprowadzić do swojej diety suszone owoce i oliwę z oliwek, ponieważ dieta śródziemnomorska pomaga przeciwdziałać chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Oliwa z oliwek jest też stosowana jako środek pomocniczy przy owrzodzeniach skóry. Naukowcy przekonują, że stosowanie jej może poprawić jakość życia osób cierpiących na tę przypadłość, przede wszystkim osób starszych i mających problemy z poruszaniem.

Oliwa pomoże nam także uniknąć problemów  gastrologicznych, ponieważ tworzy warstwę ochronną wokół żołądka i dwunastnicy, zapobiegając tworzeniu się wrzodów.

Kolejną ważną zaletą oliwy z oliwek jest jej dobroczynny wpływ na poziom cholesterolu. Badania pokazują, że dzięki polifenolom zawartym w oliwie z oliwek wzrasta poziom „dobrego cholesterolu”.

Eksperci z Uniwersytetów w Granadzie i Maladze przekonują, że oliwa może być także sprzymierzeńcem kobiet w walce z rakiem piersi. W trakcie badań nad jej właściwościami naukowcy wykorzystali oliwę do stworzenia nanokapsułek, które pomagają w dostarczeniu leków bezpośrednio do komórek nowotworowych.

Wiemy już, że obecność oliwy z oliwek w naszej diecie jest bardzo ważna jeśli chcemy zachować zdrowie i witalność, a dodatkowo pomaga nam zachować młodość i dbać o urodę, ponieważ dzięki wysokiej zawartości witaminy E, przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jest też w stu procentach naturalnym kosmetykiem nawilżającym.

POWRÓT