SIERRA MAGINA: SKARB ANDALUZYJSKIEJ PRZYRODY

Znajdujący się w samym sercu regionu Jaén, Park Krajobrazowy Sierra Mágina to prawdziwy unikat na mapie przyrodniczej Andaluzji. Rezerwat wznoszący się na wzgórzu o tej samej nazwie, otoczony bezkresnymi gajami oliwnymi zadziwia różnorodnością krajobrazów i zachwyca każdego kto go odwiedzi. To właśnie tu znajduje się najwyższy szczyt prowincji Jaen, Pico Mágina, mierzący 2 167 metrów, ceniony przede wszystkim przez wielbicieli wspinaczek górskich, zarówno tych początkujących jak i bardziej wprawionych.

Park ten za względu na stosunkowo niewielki obszar jaki zajmuje może pochwalić się ogromną ilością krajobrazów i gatunków roślin skupionych w jednym miejscu. Jest to wymarzona lokalizacja do obserwacji dzikich gatunków ptaków. Miłośnicy ornitologii mogą podziwiać tutaj okazy orła przedniego lub nagórnika zwyczajnego w swoim naturalnym środowisku.

Erozja spowodowana przez przepływ wody w skałach wapiennych, które królują w okolicy, stworzyła tutaj bezkres przejść oraz jaskiń przyciągający osoby zainteresowane poznawaniem ich tajemnic.

Sierra Mágina stanowiła niegdyś naturalną granicę pomiędzy księstwami arabskim i chrześcijańskim dzięki czemu dziś region cechuje się osobliwą, średniowieczną atmosferą unoszącą się nad okolicznymi miasteczkami. Jednak wąskie, pełne słońca uliczki i zamki takie jak Albánchez de Mágina i Jódar to tylko część atrakcji czekających na odwiedzających. Dla smakoszy, podróż do tego zakątka Andaluzji to również okazja, aby skosztować lokalnych specjałów i najwyższej jakości oliwy z oliwek.

Źródło: Materiały prasowe

POWRÓT