DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA POPRAWIA ZDOLNOŚĆ SEKSUALNĄ

Dla wielu mężczyzn problem natury seksualnej to często powód do wstydu, pomimo tego, że cierpi na nie aż co dziesiąty mężczyzna w naszym kraju. Winne są stres, brak aktywności fizycznej oraz używki. W świetle najnowszych badań, ważna jest również odpowiednia dieta, gdyż jak się okazuje, wielu zaburzeń natury seksualnej można uniknąć wprowadzając jedynie niewielkie zmiany w codziennym odżywianiu.

Według greckiego naukowca z Uniwersytetu w Atenach, dr. Athanasios Angelis, stosowanie diety śródziemnomorskiej znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia schorzeń związanych z układem krążenia, a tym samym problemów z erekcją.

W badaniu przeprowadzonym przez dr. Angelis wzięło udział 75 mężczyzn cierpiących na zaburzenie potencji. Jak się okazało, osoby, które nie stosowały diety śródziemnomorskiej w ciągu swojego życia cechowały się wyższym ryzykiem związanym z przerostem lewej komory serca, osłabioną funkcją rozkurczową serca oraz sztywnością aorty, co efekcie przekładało się na nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, zmniejszając jednocześnie ich zdolność seksualną.

Badanie to potwierdza ustalenia naukowców z Narodowego Uniwersytetu w Australii, którzy kilka lat temu udowodnili powiązanie pomiędzy zaburzeniami seksualnymi i chorobami serca.

Również dr. Angelis jest zgodny ze stwierdzeniem, że problem z potencją wśród mężczyzn to nie tylko objaw wieku, ale sygnał, który wysyła organizm, aby powiedzieć, że układ krążenia wymaga dodatkowej uwagi. Warto pamiętać, że powszechnie stosowane środki farmakologiczne w formie tabletek działają jedynie doraźnie, lecz nie eliminują przyczyny choroby.

Rozwiązanie problemu według dr. Angelis jest złożone i wymaga wielu środków, m.in. wprowadzenia zbilansowanej diety. Dieta ta powinna uwzględniać sporą ilość produktów pełnoziarnistych, warzywa i owoce, chude mięso oraz tłuszcz bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oliwie z oliwek. Występujący w diecie śródziemnomorskiej błonnik i duża ilość witamin dodatkowo wzmocnią organizm mężczyzny, a tym samym poprawią jego zdolność seksualną.

Źródło: Materiały prasowe

POWRÓT