JAK OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN?

Czujesz się przemęczony i masz problemy z koncentracją? A może cierpisz bóle głowy bądź problemy z trawieniem? Jeśli tak, możliwe, że twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Choć ciężko w to uwierzyć, w naszym ciele nieustannie kumulują się toksyny pochodzące z środków chemicznych zawartych w większości produktów spożywczych czy otaczających nas spalinach. Jak je wyeliminować? Odpowiedź jest prosta. Stosując specjalną dietę oczyszczającą, która uchroni nasz organizm przed niebezpiecznymi skutkami zatrucia.

O czym należy pamiętać?

Najważniejszą kwestią w usuwaniu toksyn z organizmu jest stosowanie odpowiedniej diety na bazie błonnika i witamin.

Warto postawić na produkty pełnoziarniste, takie jak pieczywo czy makaron razowy. W diecie oczyszczającej nie może zabraknąć również owoców, w szczególności cytryny, bogatej w witaminę C oraz mikroelementy.

Naszym sprzymierzeńcem w odtruwaniu organizmu są także zioła takie jak koper włoski czy morszczyn, które pobudzają układ trawienia nie powodując zalegania pokarmów w żołądku i jelitach.

Ponadto, należy pamiętać, że detoksykacja organizmu wymaga picia sporej ilości wody (około 2 litrów dziennie) oraz soków owocowo- warzywnych bez dodatku cukru. Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, wybierz tę zieloną. Bogata w antyoksydanty, wspomoże detoksykację organizmu i zmniejszy gromadzenie tłuszczu w okolicy żołądka i wątroby.

Równie ważne jak odpowiednie opracowanie składników jest częstotliwość posiłków. Pamiętaj, aby w trakcie całego procesu detoksykacji jeść pięć razy dziennie w odstępach nie dłuższych niż pięć godzin.

Czego unikać?

Aby odtruwanie organizmu przyniosło spodziewy efekt zaleca się ograniczenie spożywania tłuszczów zwierzęcych i zastąpienie ich zdrowymi tłuszczami roślinnymi takimi jak oliwa z oliwek, która dodatkowo pobudzi nasze trawienie.

Dietetycy zalecają również zmniejszenie ilości soli, gdyż spożywana w nadmiarze zatrzymuje wodę w organizmie i może prowadzić do zaburzeń ciśnienia tętniczego.

W czasie trwania procesu nie należy pić alkoholu ani palić papierosów.

Eksperci z dziedziny żywienia zachęcaja do przeprowadzenia detoksykacji organizmu raz na cztery miesiące wraz ze zmieniającymi się porami roku. Pełen proces odtruwania powinien trwać 14 dni, a jego efekty być odczuwalne już po 72 godzinach.

Źródło: Materiały prasowe

POWRÓT