5 kosmetycznych sztuczek, które warto poznać

Wszyscy znamy już dobrze zbawienny wpływ “płynnego złota” na nasze zdrowie, a nawet psychikę i dobre samopoczucie. Dziś przedstawiamy Wam dodatkową porcję ciekawostek. Jak się przekonacie, oliwa z oliwek doskonale nadaje się do rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych – o niektórych pisaliśmy już w poprzednich postach. Teraz czas na pięć sztuczek, które pozwolą Wam odkryć, jak wykorzystać oliwę z oliwek dla piękna. Dzięki niej zniknie potrzeba używania sztucznych środków pielęgnacyjnych, które zawsze są gorsze od metod naturalnych.

Oliwa z oliwek na dobrą figurę

Wiemy już , że oliwa z oliwek jest symbolem diety śródziemnomorskiej. Jednak, jak się okazuje, nie tylko zmniejsza prawdopodobieństwo zapadnięcia na niektóre choroby, lecz również doskonała jest dla naszej figury. Wystarczy, że do codziennej diety dodasz łyżkę oliwy z oliwek, a zaczniesz tracić zbędne kilogramy. W czym tkwi sekret? Oliwa przyspiesza przemianę materii, a jednocześnie zapobiega wchłanianiu szkodliwych tłuszczów i cukrów. Radzimy spożywać oliwę z oliwy na czczo (patrz. Dlaczego warto spożywać oliwę z oliwek na czczo). 

Oliwa z oliwek na błyszczące i zdrowe włosy

Jednym z największych problemów włosów jest ich suchość. To ona jest odpowiedzialna za łamanie się włosów, a czasem też za ich wypadanie. Dlatego radzimy stosować cotygodniowe maseczki z oliwy z oliwek na włosy. Wystarczy nasmarować włosy oliwą, a głowę owinąć ciepłym ręcznikiem. Taki zabieg sprawi, że włosy będą nawilżone, a dzięki temu błyszczące i zdrowe. Nie zdejmuj ręcznika, dopóki nie ostygnie. Włosy umyj następnego dnia rano. Efekt gwarantowany! (więcej informacji o tym zabiegu)

Oliwa z oliwek na zdrową skórę

Kiedy korzystasz z zabiegów pielęgnacyjnych, których współczesna kosmetologia oferuje bez liku, być może zastanawiasz się, jak w czasach starożytnych kobiety dbały o swoją skórę. To bardzo proste – używały w tym celu oliwy z oliwek. Smarowały nią skórę niczym kremem i czekały, aż się wchłonie. Wystarczy kropelka, a Twoja skóra będzie Ci wdzięczna, a Ty będziesz z niej dumna.

Oliwa z oliwek na gładką skórę

Depilacja, opalanie się i wiele innych czynników powodują, że skóra traci swoją gładkość i nie są temu w stanie zaradzić żadne kremy. Dobrze jest usuwać martwy naskórek z łokci czy kolan, jednak warto pamiętać, by na koniec posmarować te miejsca oliwą z oliwek, Dzięki temu będą gładkie jak jeszcze nigdy! 

Oliwa z oliwek jako środek do demakijażu

Oliwa z oliwek znajduje jeszcze jedno zastosowanie – pod koniec dnia, kiedy zmywasz makijaż skorzystaj z „płynnego złota”, a jego działanie bardzo szybko Cię zaskoczy. Ważne jest, by oliwę z oliwek stosować do pielęgnacji ciała regularnie. I tak może towarzyszyć Ci ona od porannej łyżki na czczo, aż po ostatnie chwile przed snem.

http://mejorconsalud.com/5-trucos-de-belleza-con-aceite-de-oliva/

POWRÓT