Dlaczego dieta śródziemnomorska z oliwą z oliwek i bakaliami nie tuczy

Większość ekspertów żywieniowych to zdeklarowani zwolennicy diety śródziemnomorskiej jako podstawy codziennego żywienia. Dieta ta jest wyjątkowo korzystna dla zdrowia, ponieważ dostarcza wszystkich wartości odżywczych, jakich nasz organizm potrzebuje każdego dnia (więcej o diecie śródziemnomorskiej). Dwoma podstawowymi składnikami tej diety jest oliwa z oliwek i bakalie. Produkty te nie tylko pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, lecz również skutecznie pomagają nam pozbyć się zbędnych kilogramów.

Oliwa z oliwek i bakalie w diecie śródziemnomorskiej

Według licznych badań naukowych włączenie do naszej diety oliwy z oliwek i bakalii ułatwia walkę z nadwagą. Dzięki tym produktom chudniemy szybciej i na dłużej. Oliwa z oliwek i bakalie są kluczowe w diecie śródziemnomorskiej ze względu na niezliczone właściwości korzystne dla naszego samopoczucia. Oba te składniki diety znad Morza Śródziemnego bogate są między innymi w tłuszcze pochodzenia roślinnego, które są sekretem utraty niechcianej masy ciała.

Dowiedziono również w badaniach naukowych, że tłuszcze roślinne mają pozytywny wpływ na serce, a także pomagają w leczeniu cukrzycy (więcej na ten temat). Dietetycy mówią o tłuszczach pochodzenia roślinnego jako o tłuszczach zdrowych lub dobrych – inaczej niż w przypadku innych, szkodliwych tłuszczów znajdujących się w takich produktach jak masło czy wędliny.

Oczywiście – jak to w życiu bywa – we wszystkim należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Nie powinno się spożywać wspomnianych produktów, szczególnie bakalii, w nadmiarze, gdyż posiadają one znaczny ładunek kaloryczny. Aby nasza dieta była zrównoważona, a waga jak najbardziej zbliżona do wagi optymalnej, wystarczy dołączyć do naszej diety garść bakalii i trochę oliwy z oliwek. W ten sposób dostarczymy organizmowi sporą dawkę substancji odżywczych. Jak wynika z doświadczenia naukowców i ekspertów żywieniowych, zastosowanie tak zrównoważonej i urozmaiconej diety pomoże nam stracić zbędne kilogramy i wrócić do dawnej formy. 

Źródło:http://www.diariofemenino.com/articulos/dieta/dieta-sana/por-que-la-dieta-mediterranea-con-aceite-de-oliva-y-frutos-secos-no-engorda/

POWRÓT