Maseczki z oliwy z oliwek sposobem na przebarwienia skóry

Przebarwienia na skórze mogą się pojawić z bardzo wielu przyczyn. Powodem może być brak witamin, nieprawidłowe odżywianie, trądzik, słońce lub ciąża. Lista okoliczności, w których niespodziewanie odkrywamy czerwone, czasem brązowe plamy jest naprawdę długa. Na szczęście w walce z tymi dolegliwościami mamy bardzo skutecznego sprzymierzeńca – jest nim naturalna oliwa z oliwek extra virgin. Produkt ten nie tylko doskonale nadaje się do kuchni. Sprawdza się również w pielęgnacji ciała i trosce o jak najdoskonalszą urodę. „Płynne złoto”, jak popularnie nazywany jest ten rodzaj oliwy, nawadnia skórę i pomaga pozbyć się przebarwień. Oto kilka przykładów wykorzystania oliwy z oliwek właśnie w tym celu. 

Maseczka 1

Składniki:

  • 1 łyżka oliwy z oliwek extra virgin
  • 1 marchewka
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego

Oliwę z oliwek, marchewkę i jogurt naturalny mieszaj w sokowirówce około pięć sekund, następnie tak przygotowaną maseczkę nałóż na twarz i pozwól jej wchłaniać się przez 20 minut. Na koniec przetrzyj twarz wodą letnią lub zimną. Stosuj ten zabieg regularnie, kilka razy w tygodniu – rano lub wieczorem – a efekty dostrzeżesz już po dwóch tygodniach.
 
Maseczka 2

  • Składniki: 
  • 1 łyżka oliwy z oliwek extra virgin
  • 1 cytryna

Przygotuj maseczkę z połączenia soku z cytryny z oliwą z oliwek extra virgin. Nałóż na twarz i stosuj przez 20 minut. Po tym czasie przemyj twarz. Jeśli korzystasz z maseczki wieczorem, natrzyj zaczerwienione miejsca na twarzy samą oliwą z oliwek i pozwól, aby oliwa działała całą noc. To doskonała maseczka na przebarwienia na skutek trądziku. Jeśli stosować ją będziesz konsekwentnie przez tydzień, efekty widoczne będą do dwóch tygodni.

Maseczka 3

Składniki:

  • 1 łyżka oliwy z oliwek extra virgin
  • 1 łyżka miodu

To najlepsze połączenie, gdyż oliwa usuwa przebarwienia, a miód odmładza skórę, dostarczając jej niezbędnych witamin. Połącz oba składniki i nałóż na przebarwioną skórę. Po 20 minutach przemyj twarz wodą. Maseczkę stosuj cztery razy w tygodniu – efekty powinny przyjść już po dwóch tygodniach.

Źródło: http://belleza.facilisimo.com/mascarillas-de-aceite-de-oliva-para-eliminar-manchas-en-la-piel_1898812.html

POWRÓT