Peeling z oliwy z oliwek dla zdrowia stóp

Odciski na stopach to nieestetyczne zgrubienia, które powstają na skutek ocierania stóp o materiał obuwia. Najczęściej pojawiają się na piętach lub podeszwach stóp. W niektórych przypadkach dotykają również palców u nóg. Z medycznego punktu widzenia odciski są zmianą skórną charakteryzującą się nadmierną ilością martwych komórek skóry, odwodnieniem, a czasem też pęknięciami skóry. Mimo że nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia, dobrze jest zająć się nimi, zanim nie przysporzą nam bólu, podrażnienia czy nie spowodują zapalenia. Na szczęście natura wyposażyła nas w skuteczne środki, które odpowiednio zastosowane, zmiękczają skórę i pomagają pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości. W tym artykule podzielimy się domowym sposobem na peeling z oliwy z oliwek i gruboziarnistej soli, który nie tylko pozwala pozbyć się bolesnych odcisków, lecz również nawilża skórę i zwalcza grzyby.

Polecany przez nas peeling to kuracja usuwająca ze stóp stwardnienia i nadająca ciału estetyczny i delikatny wygląd. W odróżnieniu od reklamowanych popularnych środków sprzedawanych w drogeriach, jest on o wiele tańszy, a co najważniejsze, nie zawiera agresywnych substancji chemicznych.

Właściwości oliwy z oliwek i soli gruboziarnistej

Podstawowym jego składnikiem jest oliwa z oliwek. Produkt ten od tysięcy lat wykorzystywany jest do kuracji skóry, a także włosów czy paznokci. Zawarte w oliwie kwasy tłuszczowe z łatwością przenikają przez pory skóry, a po wchłonięciu ich przez organizm, regulują pH i pomagają utrzymać naturalne nawilżenie skóry. Ponadto związki przeciwutleniające „płynnego złota” przyczyniają się do usuwania nadmiaru martwego naskórka i innych nieczystości, które zazwyczaj zatrzymują się na powierzchni skóry. Jeśli doliczymy do tego działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, łatwo zrozumieć, dlaczego to właśnie oliwa z oliwek jest jednym z najlepszych środków do kuracji skóry.

Sól gruboziarnista z kolei działa jak silny peeling i środek przeciwzapalny, doskonale nadający się do zmiękczania zgrubień skóry, przynoszący ulgę i poczucie komfortu w trakcie chodzenia. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym równoważą pH i zmniejszają nadmiar suchości w organizmie. Sól może się także wykazać działaniem przeciwgrzybicznym, dzięki czemu redukuje obecność bakterii powodujących podrażnienia skóry i uciążliwe bóle. 

Jak przygotować peeling

Przygotowanie tego prozdrowotnego peelingu to kwestia dosłownie kilku minut, a potrzebne składniki są produktami łatwo dostępnymi. Do peelingu poleca się stosować oliwę z oliwek extra virgin, ponieważ to właśnie ten rodzaj oliwy gromadzi najwięcej korzystnych dla zdrowia właściwości. Będziemy potrzebować pół filiżanki oliwy z oliwek extra virgin, czyli około 100 ml, i 3 łyżek soli gruboziarnistej. Składniki te mieszamy w odpowiednim naczyniu i dokładnie rozgniatamy tak, żeby uzyskać jak najbardziej jednolitą konsystencję. Następnie odstawiamy na kilka godzin. Peeling najlepiej stosować przed snem. Najpierw oczyszczamy stopy wodą i mydłem. Następnie nacieramy odciski peelingiem, wykonując przy tym delikatny masaż. Czekamy około 20 minut, żeby substancja zdążyła się nieco wchłonąć i zmywamy letnią wodą. Aby szybko i skutecznie pozbyć się niedoskonałości ze stóp i dokuczliwego bólu, powtarzajmy tę czynność cztery razy w tygodniu.

Źródło: https://mejorconsalud.com

POWRÓT