Zrelaksuj się dzięki oliwie z oliwek

Chcesz zacząć wakacje bez skurczy mięśni i w błogim odprężeniu? Jeśli tak, poznaj trend, który w imponującym stylu opanował świat – masaże oliwą z oliwek. Do tej pory „płynne złoto” rozpieszczało nawet najwybredniejsze podniebienia, teraz służy też zestresowanym pracownikom.

Stres w pracy, to problem, któremu trzeba było zacząć przeciwdziałać, szczególnie mając na uwadze badania przeprowadzone przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Dane jakie dostarczył raport OECD są alarmujące. Wynika z nich, że ponad 53% polskich pracowników cierpi na stres w pracy. W Europie gorsza sytuacja odnotowana została w Grecji i Turcji, odpowiednio 58 i 67%. Z podobnych badań przeprowadzonych w Meksyku, Chinach i Stanach zjednoczonych dowiadujemy się, że w tych krajach praca jest powodem chronicznego stresu u 75, 73 i 59% pracowników.

Zestresowanym pracownikom z pomocą przychodzą masaże oliwą z oliwek, która jest źródłem witamin, nawilża skórę, dostarcza jej potrzebnych składników odżywczych, a ponadto nadaje zdrowy blask. Pomysł masowania przy użyciu oliwy z oliwek nie jest niczym nowym – znały go już starożytne cywilizacje Basenu Morza Śródziemnego, które wykorzystywały ten dar natury do celów estetycznych i terapeutycznych. Oliwę z oliwek wykorzystywano na przykład w łaźniach rzymskich, greckich czy egipskich. Teraz, w epoce nowych technologii wciąż wracamy do sprawdzonych sposobów z przeszłości – skutecznych i naturalnych.

Do polecanej przez specjalistów sesji relaksacyjnej będziemy potrzebować:

  1. Oliwy z oliwek extra virgin
  2. Cukru
  3. Soku z cytryny lub wyciągu z lawendy
  4. Osoby masującej
  5. Pomieszczenia z uspokajającym światłem i muzyką relaksacyjną.

Opcjonalnie zabiegi relaksacyjne można zaaplikować sobie samemu w trakcie kąpieli.

Na sesję relaksacyjną składają się następujące czynności:

  1. Peeling ciała mieszanką oliwy z oliwek, cukru, soku z cytryny lub wyciągu z lawendy. Przygotowaną miksturę delikatnie wmasowujemy w ciało i twarz powolnymi okrężnymi ruchami. Przed zmyciem mieszanki czekamy w odprężeniu kilkanaście minut, pozwalając, by nasze ciało nawilżyło się i wchłonęło substancje odżywcze zawarte w oliwie.
  2. Oliwy z oliwek możesz użyć też na suchą skórę, jako maseczki nawilżającej, o czym pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów. Dla lepszego wchłonięcia się oliwy dobrze jest nasmarowaną obficie twarz przykryć na kilka minut ciepłym ręcznikiem.
  3. Po tych zabiegach można wziąć relaksacyjny prysznic w ciepłej wodzie.
  4. Na koniec można poddać się masażowi przy użycie niewielkiej ilości oliwy z oliwek, którą można wcierać w ciało samą lub w połączeniu z używanym zazwyczaj kremem nawilżającym.

Źródło: https://www.aceitesdeolivadeespana.com/diario-del-aceite/ilumina-tu-piel-con-aceite-de-oliva

POWRÓT