HISTORIA DRZEW OLIWNYCH I OLIWY NA ŚWIECIE

Wszyscy wiemy, że oliwa z oliwek nie jest nowym produktem i używana była od wieków w różnych celach. W starożytnym Egipcie gałąź oliwna była symbolem zwycięstwa faraona, w starożytnej Grecji natomiast wręczano ją zwycięzcom igrzysk olimpijskich w formie wieńców oliwnych. Dziś gałązka oliwna to symbol pokoju i...

Więcej

SPOSÓB NA GRUDKI PŁYWAJĄCE W OLIWIE Z OLIWEK

Zastanawialiście się kiedyś co oznaczają pływające grudki w oliwie z oliwek? Niekiedy wydaje nam się, że to dowód na niską jakość produktu, rzeczywistość jest jednak inna, a problem ten jest niezmiernie łatwy do rozwiązania.

Więcej

JAK PRZYRZĄDZIĆ DOMOWE KOSMETYKI NA BAZIE OLIWY Z OLIWEK?

Na rynku mamy do wyboru przeróżne kosmetyków, a przecież kiedyś tak nie było. Nasze babcie radziły sobie bez nich i zachowywały młodość. Zobacz jakie kosmetyki możemy stworzyć w domowym zaciszu..

Więcej

Oliwa z oliwek skuteczną bronią w walce z osteoporozą

Nieprawidłowe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia – to wszystko przyczynia się do rozwoju osteoporozy w naszym organizmie. Żyjemy nie świadomi tego, choroba ta tymczasem stopniowo rozwija się i niszczy nasze kości.

Więcej

JAÉN: zielone płuca przyrody

Na południu Hiszpanii w słonecznej i temperamentnej Andaluzji znajduje się kraina o wyjątkowym krajobrazie. To Jaén, ojczyzna niekończących się gajów oliwnych, światowe centrum oliwy z oliwek.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK POMAGA W WALCE Z RAKIEM PIERSI

19 października jest Światowym Dniem Walki z Rakiem Piersi. Choroba ta dotyka coraz młodsze kobiety, które wielokrotnie zostają późno zdiagnozowane. Niezmiernie ważna jest profilaktyka oraz prawidłowe odżywianie.      

Więcej

OLIWA Z OLIWEK LEPSZA DO SMAŻENIA NIŻ MASŁO

  Kto nie lubi smażonych dań, ich smaku i aromatu… Jakże wielu z nas nie potrafi oprzeć się tej pokusie i jakże niewielu zwraca uwagę na jakim tłuszczu smaży. Dlaczego oliwa z oliwek jest lepsza od masła? Odkryj to razem z nami.  

Więcej

OLIWA Z OLIWEK OBNIŻA RYZYKO CHORÓB SERCA

Choroby serca są poważnym problemem współczesnej cywilizacji. W walce o zdrowe serce niezwykle pomocne okazuje się regularne spożywanie oliwy z oliwek, która jak dowodzą badania, może obniżyć aż o 41% ryzyko wystąpienia udaru.

Więcej

INTEROLEO PREMIUM NAJLEPSZĄ OLIWĄ Z OLIWEK W POLSCE 2014-2015

Z dumą możemy powiedzieć, że nasz wysiłek został doceniony i nasza oliwa Interoleo Premium została uznana przez Radę Oliwy z Oliwek, za najlepszą oliwę virgin extra w Polsce. To dla nas ogromne wyróżnienie, jak również motywacja do dalszego udoskonalania naszych produktów.

Więcej

JAK PRZECHOWYWAĆ OLIWĘ Z OLIWEK W DOMU ABY ZACHOWAŁA SWOJE WŁAŚCIWOŚCI‏

Oliwa z oliwek jest niezastąpiona w każdej kuchni. Doskonała do sosów, idealna do sałatek, smażenia, ryb. Dodaje specjalnego smaku warzywom, makaronom, a nawet niektórym deserom. Jak ją przechowywać aby jak najdłużej zachwycała swoim smakiem?

Więcej