NATURALNY IBUPFOREN, CZYLI OLIWA Z OLIWEK ŁAGODZI BÓL

O cudownych właściwościach oliwy z oliwek mówiliśmy już dużo. Jednak nauka to ciągle otwarta księga, badania trwają i naukowcy odkrywają nowe fakty. W tym artykule kolejny z nich…

Więcej

OLIWA Z OLIWEK A ODCHUDZANIE

Wiemy doskonale, że oliwa z oliwek posiada niezwykłe właściwości dla naszego zdrowia i chroni nas przed licznymi chorobami. Badania dowiodły, że oliwa przyspiesza metabolizm, ponieważ nie jest absorbowana przez tkanki, a jest trawiona przez wątrobę. To sprawia, że w odróżnieniu od innych tłuszczy poprawia zdolność organizmu...

Więcej

GAJE OLIWNE DZIEDZICTWEM LUDZKOŚCI?

Wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO to ogromne wyróżnienie. Interoleo postanowił przedstawić Wam kolejnego kandydata – przepiękny krajobraz gajów oliwnych prowincji Jaen.

Więcej

WALORY SMAKOWO – ZAPACHOWE OLIWY Z OLIWEK

Wielu z nas zwykło mówić, że nie lubi smaku oliwy z oliwek, a przecież istnieją różne jej smaki. Zapraszamy do poznania wybranych walorów smakowo-zapachowych oliwy i identyfikacji tej która najlepiej do Was pasuje.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK POPRAWIA MĘSKĄ PŁODNOŚĆ

Według naukowców z Uniwersytetu w Cuyo w Argentynie, oliwa z oliwek wpływa korzystnie na męską płodność poprawiając jakoś plemników.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK OPÓŹNIA PROCESY STARZENIA

Naukowcy potwierdzili kolejne zalety oliwy z oliwek. Tym razem udowodnili ich dobroczynne właściwości przeciw procesom starzenia się naszego organizmu.

Więcej

CASTULO – ZAGŁĘBIE ARCHEOLOGICZNE W PROWINCJI JAEN

Istnieją pewne miejsca na Ziemi, które w przeszłości były centrum życia i aktywności, a dziś przez wielu zostały zapomniane. Miejsca gdzie oddycha się historią. Dziś zabierzemy Cię do Castulo.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK W DIECIE CHOREGO NA CUKRZYCĘ

Cukrzyca określana jest często jako epidemia. Nie budzi to wątpliwości jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że według statystyk do 2030 roku, 366 mln osób na całym świecie może chorować na cukrzycę.

Więcej

HISZPAŃSKI SZLAK ARABSKIEJ DYNASTII NASRYDÓW

Obecność różnych kultur i narodów, z jednej strony może być źródłem konfliktów, jednak nie należy zapominać o bogatym dorobku, który pozostawia po sobie w miejscu współistnienia. Tak jest w przypadku Hiszpanii, gdzie istniały dwie zupełnie odmienne kultury.

Więcej

RODZAJE OLIWY Z OLIWEK

Zdarza się, że czasami stoisz przed sklepową półką pełną butelek oliwy i w rzeczywistości nie do końca wiesz czym się różnią? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Więcej