TORRIJAS, WIELKANOCNY PRZYSMAK HISZPANÓW

Nie od dziś wiadomo, że gastronomia jest nieodzowną częścią tradycji danego regionu. Tak jest również w Hiszpanii, gdzie celebrowanie Wielkiego Tygodnia nie może odbyć się bez typowo wielkanocnych słodkości.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK W RELIGIACH

Oliwa z oliwek od zawsze towarzyszyła ludziom. Symbol drzewa oliwnego pojawia się w wielu przekazach historycznych zarówno świeckich jak i religijnych. Biblia zawiera wielokrotne odniesienia do oliwy czy też wonnych olejków. 

Więcej

SEMANA SANTA - NIEZWYKŁY WIELKI TYDZIEŃ W HISZPANII

Semana Santa, czyli inaczej Wielki Tydzień jest największym świętem katolickim w Hiszpanii i zarazem obowiązującą od wieków tradycją oraz częścią kultury Półwyspu Iberyjskiego. Przez siedem dni, począwszy od Niedzieli Palmowej kończąc na Niedzieli Rezurekcyjnej, każde z hiszpańskich miast i miasteczek tonie w...

Więcej

PIĘĆ NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYCH BŁĘDÓW ŻYWIENIOWYCH

Na przestrzeni ostatnich lat, świadomość dotycząca zdrowego żywienia wśród Polaków znacząco wzrosła. Dziś nikogo już nie dziwi dbanie o prawidłowy jadłospis w trosce o poprawne funkcjonowanie organizmu i zdrowy wygląd. Niestety, pomimo tego,  nie wszystkie negatywne nawyki żywieniowe udaje się nam...

Więcej

PRZEPIS NA GUACAMOLE

Składniki: - 2 dojrzałe awokado - 1 dojrzały pomidor - 1 mała cebula - 1 ząbek czosnku - 1 cytryna - 2 łyżki oliwy z oliwek Interoleo Suave - 1/2 papryczki chili - sól do smaku  

Więcej

ZIELONY SZLAK OLIWY W PROWINCJI JAEN

W przeszłości tak jak i obecnie prowincja Jaen była słynna ze względu na uprawę oliwek oraz produkcję oliwy. Zapraszamy w podróż Zielonym Szlakiem Oliwy, którym niegdyś transportowana była oliwa z oliwek.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK DO SMAŻENIA

Jedną z głównych zasad, którą kierujemy się w wyborze odpowiedniego tłuszczu do smażenia jest temperatura dymienia. Dowiedz się w jakiej temperaturze należy smażyć z użyciem oliwy z oliwek i dlaczego jest jednym z najbardziej odpowiednich tłuszczy do krótkiego smażenia.

Więcej

ZUPA KREM Z DYNI

Składniki (2 osoby): - 1 duży kawałek dyni (około 900gr.) - 1 por (około 100 gr.) - 1 średniej wielkości ziemniak  - 1 marchewka - pół średniej wielkości cebuli - 4 łyżki oliwy z oliwek Interoleo Premium - 500 ml wody - pieprz i sól - gałka muszkatołowa do dekoracji

Więcej

JAK UNIKNĄĆ CHORÓB SERCOWO-NACZYNIOWYCH?

Kardiolodzy biją na alarm. Co roku w Polsce 100 tys. osób doznaje zawału serca a dla jednej trzeciej z nich zawał kończy się zgonem. Dziś w całej Europie obchodzony jest Dzień Zapobiegania Chorobom Sercowo – Naczyniowym.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK A MLEKO MATKI

Za badań przeprowadzonych przez Saverio Pandolfi z włoskiego Instytutu Genetyki Roślin wynika, że tłuszcze zawarte w oliwie z oliwek extra virgin są wysoce podobne do tych zawartch w mleku matki. Przeczytaj co jeszcze mają ze sobą wspólnego.

Więcej