O nas

Interoleo to przedsięwzięcie powstałe z inicjatywy oraz dzięki zaangażowaniu i pracy wielu producentów oliwy z Jaén, regionu położonego w sercu Andaluzji, którzy postanowili połączyć siły w odpowiedzi na wymogi coraz bardziej zglobalizowanego rynku oliwy.

Główna siedziba naszej firmy mieści się w parku technologicznym i naukowym  Geolit, miejscu dedykowanym oliwie z oliwek oraz badaniom dotyczącym plantacjom oliwnym, natomiast tłocznie (hiszp. “almazara”), niektóre z wiekową tradycją, rozmieszczone są na terenie całej prowincji Jaén. Dzięki temu proces zbioru i tłoczenia wybornej i wyróżniającej się w skali światowej oliwy staje się bardzo efektywny. 

Rocznie produkujemy około pięćdziesięciu pięciu tysięcy ton oliwy z oliwek, stanowiącej znaczny odsetek światowej produkcji oliwy, na co pracuje ponad piętnaście tysięcy rolników. W efekcie uzyskujemy roczną sprzedaż na poziomie ponad stu milionów euro (czyli 415 milionów złotych). Tak wysoki poziom wytwarzania i sprzedaży pozwala sytuować Interoleo w czołówce wielkich światowych graczy sekatora produkcji i butelkowania oliwy z oliwek. Obecnie Interoleo zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem sprzedaży hurtowej oliwy. 

Gama produktów Interoleo jest starannie wybierana przez największych znawców i pasjonatów oliwy, dzięki czemu oferowane przez nas „płynne złoto”, będące podstawą kuchni śródziemnomorskiej, jest produktem o bogatych właściwościach zdrowych i stanowi wielką rozkosz dla podniebienia. 

Ciągłe doskonalenie oferty, dbanie o najwyższą jakość produktu oraz nieustanne szkolenia wszystkich osób zaangażowanych w proces produkcyjny są myślą przewodnią działań naszej firmy. Dzięki temu większość członków grupy Interoleo może poszczycić się najważniejszymi certyfikatami jakości, zarówno lokalnymi jak i międzynarodowymi, potwierdzającymi i gwarantującymi zachowanie najwyższych standardów w procesie produkcji i komercjalizacji oliwy z oliwek.

 Skrupulatna praca i stały rozwój firmy mają swoje odzwierciedlenie w postaci licznych nagród i wyróżnień, takich jak „Nagroda za innowacyjność” przyznana przez rząd Andaluzji, czy „Nagroda za wkład w rozwój rynku” uzyskana podczas największych na świecie targów oliwy z oliwek Expoliva. Uznaniem cieszy się także jakość produktów oferowanych przez producentów w ramach grupy Interoleo, co potwierdzają takie wyróżnienia jak „Nagroda im. Mario Solinas za jakość produktu”; „Nagroda za jakość produktu Gran Picual Expoliva”, nagroda „Los Angeles Extra Virgin Olive Oil”; „Nagroda Produkt Hiszpański”; „Jaén Selección”; „The New York International Olive Oil Competition”, czy też, to co nas niezmiernie cieszy, „Złoty Medal” dla Interoleo Premium za najlepszą oliwę z oliwek extra virgin w Polsce na lata 2014/2015 uzyskany w ramach konkursu organizowanego przez Radę Oliwy z Oliwek.

Zatem oliwa Interoleo, która trafia na Wasze stoły prosto z gajów oliwnych Andaluzji, powstaje z wielkim zaangażowaniem i szacunkiem wobec tradycji oraz z wielką dbałością o jakość każdej kropli. Z naszą oliwą z oliwek najprostsze potrawy stają się wyśmienitymi przysmakami o wysokich walorach zdrowotnych, a smaki i aromaty oliwy przenoszą Cię do świata zmysłów i natury.

W Polsce odnajdujemy podobne zwyczaje i wiele zbieżności z kulturą hiszpańską. Polska dbałość o jakość produktu oraz troska o zdrowy styl życia nieustannie nas zachwyca, inspirując jednocześnie do kultywowania tych wartości poprzez markę Interoleo. Będąc w Polsce – mając tu swoje biuro, zespół oraz magazyn - czujemy, że jesteśmy we właściwym miejscu i chcemy zostać tu na długo wspólnie pielęgnując zdrowe zwyczaje żywieniowe.

Nasze dane kontaktowe:

 

Interoleo Polska

Al. Jerozolimskie 99/19
02-001 Warszawa
Tel. +48 (22) 821 98 75
Fax. +48 (22) 627 02 49
e-mail: interoleo@interoleo.pl
www.interoleo.pl

 

 

 

 

 

POWRÓT