INTEROLEO ZE SPECJALNYM UDZIAŁEM POLSKIEGO RYNKU STAJE SIĘ DRUGIM ŚWIATOWYM PRODUCENTEM OLIWY Z OLIWEK‏

Interoleo – firma która wybrała Polskę i postawiła na nasz kraj, obecna na naszym rynku ponad rok, firma której produkty możemy kupić w ponad 400 sklepach na terenie całego kraju. Interoleo zamyka kampanię z obrotem 138 milionów euro, co sprawia, że jest drugim na świecie producentem oliwy z oliwek.

Wystarczyło pięć lat istnienia, aby Interoleo stało się drugim światowym producentem oliwy z oliwek o najwyższej jakości. Nasze produkty spotkały się z uznaniem klientów i to dzięki nim, dziś możemy cieszyć się tak znakomitą pozycją. Jak i dlaczego powstało Interoleo, dziś świętując z nami nasz wspólny sukces, zapraszamy Was do przyjrzenia się nam bliżej.

Interoleo Picual powstało jako odpowiedź na niesymetryczny rynek oliwy z oliwek, na którym tysiące sprzedają i niewielu kupuje. Ta nierównowaga znacznie szkodziła producentom oliwy z oliwek, którzy aby utrzymać rozsądny poziom cenowy swoich produktów, musieli być solidarni i połączyć się aby wzmocnić swoją pozycję. Dokładnie dlatego, przed pięcioma laty pojawiła się firma Interoleo Picual, platforma, która już sprzedaje 55 mln kilogramów oliwy w hurcie, z obrotem 130 milionów euro. 60% oliwy z oliwek przeznaczona jest na rynek krajowy, podczas gdy pozostałe 40% na eksport. Poza tym, widoczne jest także zaufanie partnerów, ich liczba stale rośnie, obecnie wynosi 21 producentów i 3 nie-producentów.

Prezes zarządu spółki, Juan Gadeo zapewnił, że będą nadal walczyć z atomizacją rynku co do oferty i będą dalej obstawiać na koncentrację oraz profesjonalną sprzedaż, tak aby dotrzeć z produktem o najwyższej jakości do jak największej liczby klientów. Jest on zadowolony z wyników osiągniętych na koniec kampanii 2013-14, w głównej mierze dlatego, że „poprzez inną od tej wcześniej realizowanej w prowincji Jaen formę pracy, teraz zdołano połączyć w jedną spółkę spółdzielnie i prywatne olejarnie”.

Jak widać współpraca i troska o produkty najwyższej jakości przynosi owoce. Dziękujemy za zaufanie i zakup naszych produktów co pozwoliło na to, że w tak krótkim czasie jesteśmy drugim na świecie producentem oliwy z oliwek. Dziękujemy Wam, że decydując się tak silnie postawić na Polskę, nie zawiedliśmy się i że doceniliście nasze produkty. Nadal będziemy stawiali na jakość, a Polska pozostanie naszym priorytetem.

POWRÓT