Interóleo włącza w swoje szeregi olejarnię Agroindustrial Domingo Sanchéz z Ciudad Real.

Interóleo staje się drugim krajowym dystrybutorem oliwy z oliwek, włączając w swoje szeregi olejarnię Agroindustrial Domingo Sanchéz z Ciudad Real.

Interóleo osiągnął wymiar krajowy, włączając w swoje szeregi olejarnię z Castilla La Mancha. Chodzi o Agroindustrial Domingo Sanchéz Sp. z o.o., z którą Interóleo staje się drugą firmą w Hiszpanii i koncentruje podaż w sposób ponadregionalny. Profesjonalny model sprzedaży oliwy przyjęty przez Interóleo wzbudza zaufanie do zarządzania sprzedażą luzem poprzez koncentrację podaży oraz łączy wspólny interes wielu spółdzielni i olejarni z Andaluzji i innych regionów autonomicznych.

Firma Agroindustrial Domingo Sanchéz jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z Ciudad Real, która posiada 8 maszyn odbiorczych i ma zdolność tłoczenia 200.000 kilogramów oliwek dziennie, chociaż w niedługim okresie czasu przewiduje się wyprodukowanie podczas jednego sezonu 1,5 miliona kilogramów oliwy wytłoczonej z 7 milionów oliwek. Niektórzy klienci-rolnicy dostarczają do firmy swoje oliwki od początku jej istnienia, a więc od roku 1994. Aktualnie z Agroindustrial Domingo Sanchéz współpracuje 250 klientów-rolników.

Firma jest położona w Piedrabuena (Ciudad Real), a 80% tłoczenia pochodzi z regionu Estremadury Siberia, na wschód od prowincji Badajoz i na zachód od Ciudad Real. Wśród odmian oliwek wyróżniają się: corniche, cornicabra, verdial z Badajoz, a także picual.

Prezes olejarni z La Manchy, Domingo Sanchéz wyjaśnia, że profesjonalne zarządzanie sprzedażą, które prowadzi Interóleo, spowodowało podjęcie decyzji o wejściu w skład grupy. „Jesteśmy małą olejarnią z wieloma problemami do rozwiązania, zwłaszcza w pełni sezonu. Sprzedaż wymaga bardzo dokładnego śledzenia zmieniającego się rynku, który potrzebuje profesjonalnego zarządzania. Ponadto, uważam za bardzo ważne zjednoczenie produkcji w celu osiągnięcia lepszych cen na rynku, scentralizowanie zakupów oraz informacje o sytuacji na rynku pozwalające na ustalenie cen powyżej średniej. Wszystko to doprowadziło nas do połączenia z Interóleo” wyjaśnia Domingo Sanchéz.

Dla Interóleo, włączenie pierwszej olejarni spoza Andaluzji jest kluczowe na drodze do centralizacji. „Nasz model jest bardziej skonsolidowany i wzbudza zaufanie do zarządzania sprzedażą luzem dzięki unikalnej ofercie. Olejarnia z Ciudad Real dokonała oceny innych opcji zarządzania sprzedażą swojej oliwy i uznała za stosowne dołączyć do naszej firmy na rzecz przejrzystości i profesjonalizmu, które przyświecają nam w pracy od samego początku.

Ponadto, jest to bardzo ważny krok ponieważ w kolejnych tygodniach mogą zostać włączone kolejne spółdzielnie i olejarnie z uwagi na duże zainteresowanie producentów nie tylko z Jaén, ale także z innych regionów autonomicznych”, potwierdza Prezes Interóleo, Juan Gadeo.

POWRÓT