Andaluzyjskie gaje oliwne otwierają się na świat

Krajobraz południa Hiszpanii od stuleci zdominowany jest przez ciągnące się aż po horyzont drzewa oliwne. Życie mieszkańców tamtych rejonów toczy się wokół upraw oliwek. Ich trud nierzadko inspirował poetów, którzy opisywali pracę w gajach oliwnych, zachwycając się pięknem niezmierzonej zielonej...

Więcej

Co warto wiedzieć o Oliwie z Oliwek Extra Virgin

Wśród wielu odmian oliwy z oliwek tylko jedna wyróżnia się niezwykłymi właściwościami, które nie tylko są miłe dla podniebienia, lecz również chronią nas przed wieloma chorobami i pomagają nam być w formie. Odwiedź nasz blog i sprawdź, dlaczego oliwa z oliwek exgtra virgin w pełni zasługuje na miano...

Więcej

CZYM JEST OLIWA Z OLIWEK PREMIUM?

Jest wiele gatunków oliwy z oliwek, jednak jeden zasługuje na szczególną uwagę – wyróżnia się niepowtarzalnym smakiem i aromatem, wyjątkowo korzystnie wpływa też na nasze zdrowie. To oliwa z oliwek Premium. Odwiedź nasz blog i dowiedz się, w czym tkwi jej sekret.

Więcej

Drzewa oliwne w pełnym rozkwicie

Dziś przedstawiamy Wam wiadomości z Jaén – miejscowości w Hiszpanii gdzie dojrzewają oliwki, z których produkowana jest najwyższej jakości oliwa z oliwek extra virgin. Zapraszamy na nasz blog, gdzie dowiecie się, jak rozwijają się drzewa oliwne w maju i czerwcu oraz jakie są przewidywania dotyczące zbiorów ich...

Więcej

Gazpacho królem hiszpańskiej kuchni

Ostatnio podzieliliśmy się z Wami najlepszym przepisem na upalne dni lata –gazpacho z dodatkiem oliwy z oliwek extra virgin. Dziś dowiecie się, dlaczego warto regularne przyrządzać ten hiszpański chłodnik oraz co sprawia, że odgrywa on kluczową rolę w diecie każdego sportowca. Zapraszamy Was na nasz blog!

Więcej

5 zaskakujących zastosowań oliwy z oliwek w kuchni

Znudziły Ci się już tradycyjne smaki? Już dawno nic Cię w kuchni nie zaskoczyło? Sięgnij po oliwę z oliwek extra virgin. Dziś przedstawiamy Wam pięć prostych sposobów wykorzystania tego „płynnego złota”, które sprawią, że na nowo z entuzjazmem będziecie siadać do stołu.

Więcej

Oliwa z oliwek filtrowana czy niefiltrowana?

Niefiltrowana oliwa z oliwek jest mniej znana i używana, ze względu na swój sezonowy charakter. Jaka jest różnica między filtrowaną a niefiltrowaną oliwą z oliwek i na czym polega proces filtracji?

Więcej

Dlaczego oliwy tężeją?

Czy obecność białawych grudek, które w okresie zimowym czasem pojawiają się na dnie butelek z oliwą ma związek z ich jakością?

Więcej

Buty inspirowane oliwą z oliwek

Oliwa z oliwek jest inspiracją nie tylko dla kucharzy. Z połączenia zdrowego odżywiania i zamiłowania do sportu powstał wyjątkowy model butów, które zostały sprzedane w zaledwie dwie godziny.

Więcej

Velázquez, Van Gogh i Picasso też lubili oliwę.

Zapraszamy was do odkrycia piękna bezkresnych gajów oliwnych i długowiecznego drzewa oliwnego w dziełach artystów na przestrzeni wieków. 

Więcej