Oliwa oliwie nie równa. Czy extra virgin ma znaczenie?

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów oliwy z oliwek, dlatego w zamieszczonym dziś artykule przedstawiamy jej dwa najważniejsze rodzaje: oliwę extra virgin i virgin. Co tak naprawdę o nich wiemy? Czym się różnią? Dziś odpowiemy na te pytania.

Więcej

Jak rozpoznać czy oliwa z oliwek, którą kupujemy jest dobra?

Po przeczytaniu tego artykułu odkryjemy, że nie wszystkie oliwy są jednakowe, i że istnieją podstawowe wskazówki, dzięki którym rozpoznamy tę najwyższej jakości.

Więcej

Młode oliwy z oliwek jako wstęp do świata sztuki kulinarnej.

Młode oliwy zasłużyły na miano produktu luksusowego, oferującego niezwykłe doznania wszystkim smakoszom. Wprowadzają nas w świat sztuki kulinarnej, zapewniając przyjemność jedzenia.  Zapraszamy was do odkrycia sekretów produkcji i sposobów  ich wykorzystania w waszej kuchni.

Więcej

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o oliwie. Ciekawostki i legendy.

Drzewo oliwne pojawia się w wielu tekstach sakralnych i świeckich od zarania dziejów. Oliwa była uznawana za symbol oraz źródło wiedzy, a także bogactwa. Dawała ludziom światło i pożywienie, a więc dobrobyt. Co wiemy na temat tego „płynnego złota”?

Więcej

Zakosztuj hiszpańskiej oleoturystyki podczas Święta Pierwszej Oliwy w Jaén

W Jaén w Andaluzji już po raz drugi odbyło się Święto Pierwszej Oliwy, które obchodzone jest na początku listopada, gdy zaczyna się sezon oliwny. Jest to wspaniała okazja, żeby spróbować najlepszej oliwy z oliwek, a przy okazji odwiedzić to wyjątkowe miasto.

Więcej

Oliwa z oliwek – współczesny eliksir młodosci

Dlaczego warto używać oliwy z oliwek? Dieta śródziemnomorska pomaga przeciwdziałać chorobom układu sercowo-naczyniowego, a także problemom gastrologicznym, zapobiegając tworzeniu się wrzodów i ma dobroczynny wpływ na poziom dobrego cholesterolu, a co więcej, jest sprzymierzeńcem kobiet w walce z rakiem piersi. Oliwa jest...

Więcej

JAK PRZYSTOSOWAĆ POLSKĄ KUCHNIĘ DO ZALECEŃ DIETY ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ

Nie od dziś wiadomo, że dieta śródziemnomorska pozwala cieszyć się długim i zdrowym życiem. Jej dobroczynny wpływ na zdrowie sprawia, że chcemy czerpać z niej to co najlepsze. Dowiedz się jak przystosować polską kuchnię do śródziemnomorskiego stylu żywienia.

Więcej

MARYNATY DO GRILLOWANYCH MIĘS

Choć nie wszyscy jeszcze rozpoczęli tegoroczny sezon grillowania to prawdą jest, że większość Polaków nie wyobraża sobie letnich miesięcy bez wspólnych biesiad wokół grilla. W dzisiejszym artykule znajdziecie kilka sprawdzonych przepisów na marynaty do mięs i warzyw z rusztu, które dodadzą im smaku i...

Więcej

DLACZEGO OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN JEST NAJLEPSZA?

Tłuszcze obecne w naszej diecie zawsze stanowiły kwestię dyskusyjną. Zwykliśmy obwiniać tłuszcze zwierzęce, oliwy z pestek czy inne. Jednak większość osób jest zgodna, że najzdrowszym tłuszczem jest oliwa z oliwek extra virgin.

Więcej

NATURALNY CYKL ŻYCIA DRZEW OLIWNYCH

Na południowych krańcach Hiszpanii życie toczy się wokół oliwy z oliwek, a cykl dorastania drzew oliwnych wybija rytm życia jego mieszkańców. Dowiedz się jak wygląda pełen proces dorastania drzew, z których owoców starannie wytłacza się płynne złoto.

Więcej