RODZINNE GOTOWANIE

Włączenie dziecka do wspólnego gotowania to dla niejednego rodzica nie lada wyzwanie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka rad, które pomogą zachęcić malucha do pomocy w kuchni i sprawią, że rodzinne gotowanie nie będzie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

Więcej

EXPOLIVA 2015 : MIĘDZYNARODOWE TARGI OLIWY Z OLIWEK

Już jutro, 6 maja, w hiszpańskim mieście Jaén ruszają międzynarodowe targi oliwne EXPOLIVA VIRGEN EXTRA 2015. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Interoleo Picual Jaén.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK - NA ZIMNO CZY DO GOTOWANIA?

W krajach śródziemnomorskich oliwa z oliwek to nieodzowny element lokalnej kuchni i podstawa zdrowej, tradycyjnej diety. Mieszkańcy Hiszpanii, Włoch czy Grecji poza oczywistymi walorami smakowymi i zdrowotnymi cenią sobie również jej wszechstronność, ponieważ jako jeden z niewielu tłuszczy nadaje się zarówno do...

Więcej

MITY NA TEMAT OLIWY Z OLIWEK

Oliwa z oliwek – nieodłączny element diety śródziemnomorskiej, przed latami w Polsce nie była zbyt popularna. Obecnie coraz bardziej jest doceniania, jednak istnieją wokół niej pewne mity, które nie do końca są prawdziwe.

Więcej

DOMOWY SOS VINAIGRETTE W CZTERECH ODSŁONACH

Uwielbiasz zdrowe sałatki, ale często w pośpiechu sięgasz po gotowe sosy typu vinaigrette? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka propozycji, które nie tylko zachwycą podniebienie, ale korzystnie wpłyną na twoje zdrowie, chroniąc Cię przed szkodliwymi konserwantami zawartymi w sosach instant.

Więcej

RODZAJE HISZPAŃSKICH OLIWEK

Oliwy różnią się między sobą smakiem, intensywnością, aromatem. W dużej mierze zależy to od rodzaju oliwek z jakich jest ona przygotowywana. W Hiszpanii uprawiane są różne rodzaje drzew oliwnych. 

Więcej

OLIWA Z OLIWEK W RELIGIACH

Oliwa z oliwek od zawsze towarzyszyła ludziom. Symbol drzewa oliwnego pojawia się w wielu przekazach historycznych zarówno świeckich jak i religijnych. Biblia zawiera wielokrotne odniesienia do oliwy czy też wonnych olejków. 

Więcej

OLIWA Z OLIWEK DO SMAŻENIA

Jedną z głównych zasad, którą kierujemy się w wyborze odpowiedniego tłuszczu do smażenia jest temperatura dymienia. Dowiedz się w jakiej temperaturze należy smażyć z użyciem oliwy z oliwek i dlaczego jest jednym z najbardziej odpowiednich tłuszczy do krótkiego smażenia.

Więcej

TAPAS, SMAK HISZPAŃSKIEJ TRADYCJI

Zakorzenione w historii kulinarnej  już od XIII wieku, niewielkie przekąski zwane tapas to część tradycji Hiszpanii, to nieodzowny element biesiad w gronie przyjaciół bądź rodziny.

Więcej

KAWIOR Z OLIWY Z OLIWEK

Kawior z oliwy z oliwek uzyskany dzięki technice molekularnej po raz pierwszy zachwycił kulinarny świat w 2007 roku. Dowiedz się jak powstaje oraz dlaczego uważany jest za produkt luksusowy.

Więcej