WŁAŚCIWOŚCI ORGANOLEPTYCZNE OLIWY Z OLIWEK

W Jaén każdy zna się na oliwie, często można tu spotkać i doświadczyć profesjonalnej degustacji oliwy. Spróbuj i Ty zostać smakoszem i znawcą oliwy.

Więcej

Daj się ponieść magii Walentynek

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Święto zakochanych na stałe wpisało się do naszego kalendarza i coraz wiecej par nie wyobraża sobie tego dnia bez uroczystej kolacji w romantycznej atmosferze. Mamy nadzięję, że dzięki naszym radom Walentykowy wieczór będzie dla Was wyjątkowy.

Więcej

JAK AROMATYZOWAĆ OLIWĘ Z OLIWEK?

Pikanta a może delikatnie ziołowa. Jak powinna smakować Twoim zdaniem aromatyzowana oliwa z oliwek? Oto kilka prostych i szybkich przepisów dzięki którym nadasz swojej ulubionej oliwie całkiem nowy smak.

Więcej

DREWNO OLIWKOWE I JEGO UŻYCIE

Gaje oliwne dostarczają nam oliwek, z których później możemy wytwarzać oliwę bądź też spożywać je bezpośrednio. To jednak nie wszystko, drewno oliwkowe jest też doskonałe do wytwarzania wielu naczyń i przyborów kuchennych, a nawet mebli.

Więcej

KWASOWOŚĆ OLIWY Z OLIWEK

O jakości oliwy decyduje jej poziom kwasowości, im niższy tym lepszy. Czy jest on uwarunkowany i dlaczego niektóre oliwy mają zbyt wysoki jej poziom? Dowiedz się tego razem z Interoleo.

Więcej

ZASTOSOWANIE OLIWY Z OLIWEK W KUCHNI

Oliwa z oliwek, zwana płynnym złotem, może nim również być w Twojej kuchni. Poznaj jak możesz jej używać, a z pewnością w krótkim czasie stanie się niezastąpiona.

Więcej

JAK DEGUSTOWAĆ OLIWĘ Z OLIWEK

Degustacja oliwy z oliwek pozwala odkryć jej walory smakowe. To produkt, który może nie do końca utożsamiamy z degustacją, gdyż na myśl bardziej przychodzi nam wino, sery, czy wędliny, jednak oliwę również można degustować. Zobaczcie jak.

Więcej

WALORY SMAKOWO – ZAPACHOWE OLIWY Z OLIWEK

Wielu z nas zwykło mówić, że nie lubi smaku oliwy z oliwek, a przecież istnieją różne jej smaki. Zapraszamy do poznania wybranych walorów smakowo-zapachowych oliwy i identyfikacji tej która najlepiej do Was pasuje.

Więcej

RODZAJE OLIWY Z OLIWEK

Zdarza się, że czasami stoisz przed sklepową półką pełną butelek oliwy i w rzeczywistości nie do końca wiesz czym się różnią? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Więcej

HISTORIA DRZEW OLIWNYCH I OLIWY NA ŚWIECIE

Wszyscy wiemy, że oliwa z oliwek nie jest nowym produktem i używana była od wieków w różnych celach. W starożytnym Egipcie gałąź oliwna była symbolem zwycięstwa faraona, w starożytnej Grecji natomiast wręczano ją zwycięzcom igrzysk olimpijskich w formie wieńców oliwnych. Dziś gałązka oliwna to symbol pokoju i...

Więcej