SPOSÓB NA GRUDKI PŁYWAJĄCE W OLIWIE Z OLIWEK

Zastanawialiście się kiedyś co oznaczają pływające grudki w oliwie z oliwek? Niekiedy wydaje nam się, że to dowód na niską jakość produktu, rzeczywistość jest jednak inna, a problem ten jest niezmiernie łatwy do rozwiązania.

Więcej

JAK PRZYRZĄDZIĆ DOMOWE KOSMETYKI NA BAZIE OLIWY Z OLIWEK?

Na rynku mamy do wyboru przeróżne kosmetyków, a przecież kiedyś tak nie było. Nasze babcie radziły sobie bez nich i zachowywały młodość. Zobacz jakie kosmetyki możemy stworzyć w domowym zaciszu..

Więcej

OLIWA Z OLIWEK LEPSZA DO SMAŻENIA NIŻ MASŁO

  Kto nie lubi smażonych dań, ich smaku i aromatu… Jakże wielu z nas nie potrafi oprzeć się tej pokusie i jakże niewielu zwraca uwagę na jakim tłuszczu smaży. Dlaczego oliwa z oliwek jest lepsza od masła? Odkryj to razem z nami.  

Więcej

JAK PRZECHOWYWAĆ OLIWĘ Z OLIWEK W DOMU ABY ZACHOWAŁA SWOJE WŁAŚCIWOŚCI‏

Oliwa z oliwek jest niezastąpiona w każdej kuchni. Doskonała do sosów, idealna do sałatek, smażenia, ryb. Dodaje specjalnego smaku warzywom, makaronom, a nawet niektórym deserom. Jak ją przechowywać aby jak najdłużej zachwycała swoim smakiem?

Więcej

POLSKI WKŁAD W SUKCES HISZPAŃSKIEJ OLIWY Z OLIWEK

O dokonaniach polskiego inżyniera Tomasza Bartmańskiego niejednokrotnie wie więcej Hiszpan niż Polak. To właśnie on dokonał rewolucji w sektorze oliwnym, zmian które odmieniły oblicze świata oliwy z oliwek.

Więcej

Jak powstaje oliwa z oliwek?

Oliwa z oliwek, płynne złoto o niezliczonych właściwościach zdrowotnych i podstawowy element kuchni śródziemnomorskiej, powstaje w procesie ekstrakcji owoców drzewa oliwkowego, uważanego za symbol pokoju, zwycięstwa, płodności i cnoty.

Więcej