TERAPEUTYCZNE WŁAŚCIWOŚCI DRZEWA OLIWNEGO I OLIWY

Po raz kolejny Interoleo chciałoby powrócić do leczniczych właściwości oliwy z oliwek. Poniżej przedstawiamy niektóre jej zastosowanie:

RZUCANIE PALENIA. Jako formę walki z nałogiem palenia poleca się starożytną praktykę konsumowania co dzień rano 5 kropel oliwy z oliwek ekstra virgin. Według wierzeń ludowych, stosowanie na czczo oliwy redukuje niebezpieczne skutki uzależnienia od nikotyny.

TRĄDZIK. Potrzyj fragmenty skóry z trądzikiem roztworem powstałym z połączenia 250ml oliwy z oliwek i 100 kropli oleju z lawendy. Rekomenduje się także wykorzystanie mydła domowego z oliwy z oliwek i sody.

CHOROBA ZWYRODNIENIA STAWÓW. Pozostaw roztwór 80 g suszonych kwiatów rumianku w połowie litra oliwy z oliwek na słońcu przez 20 dni. Następnie po przefiltrowaniu cieczy, wykorzystaj ją do masażu.

KAMIENIE ŻÓŁCIOWE. Na kamienie żółciowe należy przyjmować codziennie na czczo łyżkę oliwy z oliwek z cytryną.

RWA KULSZOWA. Należy przyrządzić masę składającą się z 200g mąki kukurydzianej, 400 g alkoholu, 200 g rozdrobnionych fig i 20 g czarnej musztardy w proszku. Po nasiąknięciu składników alkoholem i powstaniu masy, należy ją nanieść na wcześniej posmarowane oliwą z oliwek miejsce schorzenia. Aplikować przez 2-3 godziny.

EGZEMA: Masowanie obszaru dotkniętego oliwą z oliwek.

DZIĄSŁA: Aby utrzymać zdrowe dziąsła poleca się żucie świeżych liści oliwnych.

NADCIŚNIENIE: Ugotować 40 g liści z drzewa oliwkowego w litrze wody, przefiltrować i wypijać dwie szklanki dziennie.

UDAR CIEPLNY: Suszyć na słońcu przez 15 dni kwiaty dziurawca w oliwie z oliwek, przefiltrować i wykorzystać do masażu. Rekomendowane przy jakichkolwiek oparzeniach.

REUMATYZM: Wymieszać oliwę z oliwek z odrobiną kamfory, aż się rozpuści. Masować bolący obszar – ból ustąpi natychmiastowo.

ODMROŻENIA: Zaaplikować oliwę z oliwek bezpośrednio na obszar odmrożenia.

ZWICHNIĘCIA: Na wszelkiego rodzaju zwichnięcia, skręcenia, bóle mięśni i zapalenie ścięgien poleca się masaż z oliwy z oliwek wymieszanej z czosnkiem. Można także użyć terpentyny zamiast czosnku.

POWRÓT